Autor: Petr Prause.

Rok výroby: Asi 1980.

Informace od autora: Ruční vrtačka na plošné spoje pochází z doby, kdy mikrovrtačky ještě nebyly běžně ke koupi. Motorek je modelářský, na 12 V. PVC vodovodní trubka měla právě vhodný průměr. Na hlavičce pro upevnění vrtáčků o průměru 0,8 mm je zevnitř přišroubována vrtulka, která chladí motorek a odfukuje prach cuprextitu od vrtaného otvoru. Vypínač je ze stolní lampičky, horní víčko z tlakové nádobky laku na vlasy.

Komentář muzea: Vyrábí se dnes mikrovrtačka s odfukováním prachu? Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky. Do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text vrtačka.

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.

mikrovrtacka