Autor: Petr Prause.

Rok výroby: 1962,

Informace od autora: Kytara je zhotovena z 2 mm hliníkového plechu a překližky, rozměry byly odměřeny z tovární kytary. Kytaru testoval pracovník vývoje tehdejší továrny Harmonika Hořovice, kde se kytary vyráběly a prohlásil, že ladění sedí. Na kytaru jsem nehrál, jsem jen její konstruktér. Snímač je navinut ručně podle návodu v dobovém časopise, má malou citlivost, chtělo by to převinout jej tenčím drátem a větším počtem závitů. Uvažována byla instalace dalšího snímače a přepínání horním knoflíkem.

Komentář muzea: Rokenrol učaroval tehdy řadě kluků. Na kytaru nebylo, tak se vyrobila.

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.elektrickakytara