Autor: Miloslav Navrátil.

Rok výroby: Asi 1945.

Informace od autora: Toto zařízení jsem si vyrobil pro navíjení křížových cívek, které se tehdy hodně používaly. Vačky, které umožňovaly křížové navíjení, jsem navrhl a následně zhotovil sám. Rovněž velká ozubená kola jsou vlastní výroby. Vzpomínám si, že jsem jednotlivé zuby ručně vyřezával lupenkovou pilkou a zlomil přitom desítky pilových plátků. Motor je pro napětí 120 V, proto jsem tehdy zhotovil transformátor, který dodnes používám i pro jiné účely a nemůžu jej zatím do Muzea poskytnout. Otáčky při navíjení je možné regulovat pomocí drátového potenciometru.

Komentář muzea: Navíječka i dnes skvěle funguje. Přijďte si zanavíjet.

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.

navijeckacivek