Autor: Jaroslav Vyskočil

Rok výroby: 1980

Informace od autora: Pro pohon jsem použil spalovací motor z mopedu Stadion S22. Má obsah 49,8 ccm. Karburátor je membránový ze staré pily, startování a chlazení je vlastní konstrukce. Nádrž na benzín tvoří umělohmotná lahvička, ve které se tehdy prodávala kyselina sírová, zásobník oleje je z plechovky od leštěnky. Lišta a řetěz jsou tovární výroby. S pilou jsem řezal i tvárnice, k tomu byl nejlepší velmi tupý řetěz. Řezná rychlost pro zpracování dřeva však byla poměrně nízká (kolem 4000 ot/min.) a pila byla velmi těžká (10 kg). Nakonec jsem si koupil profesionálně vyráběnou a tuto amatérskou poskytl do muzea.

Komentář muzea: Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky. Do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text pila (nebo pilka).

Názory čtenářů webu: 06. 01. 2022 - Podobnou vyráběl náš soustružník (píši o něm zde) někdy kolem roku 1984. Ivan Truksa

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.

retezovapila