Autoři: M. + J. Doležalovi.

Rok výroby: Asi 1978.

Informace od autorů: "Dovoluji si Vám zaslat příspěvek do Vašeho muzea a ocenit tak Váš nápad shromažďovat tyto předměty, které svědčí o schopnosti českého národa fungovat i za podmínek materiálního nedostatku a tento nahrazovat invencí a šikovností rukou. Přiložena je amatérská tlaková stříkací pistole vyrobená pro potřeby lakování nejrůznějších věcí mladých kluků (kolo, plastové modely letadel, apod.) ve spolupráci s mým bratrem před mnoha a mnoha lety. Jak vidíte, tak posloužila vypotřebovaná nádoba od spreje Lybar, osazená ventilkem a šroubovací nálevkou".

Komentář muzea: Podívejte se na video, ve kterém "hraje" tento exponát.

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.