Autor: Neznámý.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Pro pohon slouží třífázový motor typu 20042-12 PO, který byl tehdy vyráběn podnikem MEZ Brno. V žací části sekačky jsou kolmo k motorové hřídeli upevněny dva ocelové nože (každý samostatně a každý otočně). Ty se při provozu působením odstředivé síly dostanou do takové polohy, že jsou vůči sobě v ose. Toto řešení mělo zabránit tomu, aby při nárazu nožů (např. na kámen) došlo k  jejich deformaci nebo utržení. Zadní kolečka jsou z vyřazeného dětského kočárku.

Komentář muzea: Všimněte si skvělého řešení "řídítek". Jsou sklápěcí - sekačka se tudíž snadno složila do kufru auta.

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.