Autor: Zdeněk Kašpar st., Zdeněk Kašpar ml.

Rok výroby: Asi 1976.

Informace od autora: V sedmdesátých letech došlo k výraznému snížení cen vozů Škoda. Nato se sešla rodinná rada, kde bylo jednomyslně rozhodnuto: "Škodovka se koupí!" Každý dal na stůl, co měl ušetřeno, ale byla to jen polovina. Na zbytek si tedy sestra vypůjčila a koupila se Š100 standard. Dva rodiče, dvě sestry, já a čtyřletý synovec jsme se s novým vozem chystali vyrazit do Bulharska (toužili jsme cestovat a jinam nás nepustili, protože otec nesouhlasil se vstupem sovětských vojsk v roce 1968 - navíc byl skautský činovník a tak ho pro jistotu i s maminkou v době normalizace vyhodili z práce a 1. správa SNB v Hradci Králové na něj vedla svazek).

Pamětníci vědí, jaký měla Š100 kufr. Bylo jasné, že pro tolik lidí se výbava a konzervy na tři týdny nevejdou. (A také plastová Tatrovka s vyklápěčkou na písek pro synovce.) Rozhodli jsme se tedy postavit přívěs. Když jsem sháněl u kamarádů v autoservisu nějaká starší nebo poškozená světla z bouraček, zahlédl jsem na hromadě šrotu i zadní čelo a blatníky. Tu se v mé hlavě zrodil nápad, že bych to "složil ze dvou zadků" proti sobě. A tak se i stalo.

Komentář muzea: Stojí za to se podívat se i na další nákladní přívěs, který máme ve sbírce.

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.