Autor: Josef Ledvina.

Rok výroby: Asi 1978-1979.

Informace od autora: Televizor TESLA Silvia, který jsme si tehdy pořídili, měl dotykové senzorové přepínání programů umístěné na čelní stěně přístroje. Bydleli jsme v oblasti, kde bylo možné přijímat dva naše a tři německé programy. V té době neexistovaly žádné dálkové ovladače.  Abychom nemuseli neustále vstávat z pohodlí gauče, napadlo mě vyrobit toto dálkové ovládání. Jednoduše - na senzorovou jednotku televizoru jsem připevnil plošný spoj s kontakty, od nichž vedl kabel ke zvonkovým tlačítkům na prkénku.

Komentář muzea: Podle délky kabelu se dá krásně zjistit, jak daleko seděl pan Ledvina od obrazovky. Výše uvedené typy televizorů obsluhovala dálkově řada lidí i jinak - dřevěným ukazovátkem s připínáčkem na konci.