Autor: Neznámý.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Exponát nám věnoval pan Jiří Marek a vyprávěl: "Při vyklízení domu před rekonstrukcí jsem nalezl tento přístroj. Jeho provedení vidíte na fotografii - vpravo dole napájecí transformátor s usměrňovačem z diod a nad nimi motorek s řemenicí. Přibližně doprostřed namontoval tvůrce vlastnoručně zhotovený klikový mechanismus. Zde se mění otáčivý pohyb na posuvný, který pro svoji činnost potřebuje malý membránový kompresor umístěný zcela vlevo. Krabička je z novodurových desek a kryt z pryžového pásu (na fotografii částečně srolovaný, aby bylo vše dobře vidět".

Komentář muzea: Kromě výroby vzduchu rybičkám by tato věc mohla sloužit i pro výuku mechaniky :-).