Autor: Josef Ledvina.

Rok výroby: Asi 2003-2004.

Informace od autora: Kufřík pro mobil NOKIA HSN-5K vznikl kvůli mé práci v lese, kde bylo nutné přístroj chránit proti poškození. Pro výrobu mi posloužil ocelový plech tloušťky 2 mm. Vše je nalakováno černou  barvou. Telefon lze díky otvorům pro prsty ovládat i v zavřené poloze víka, ve kterém jsem také vytvořil děrování pro prostup zvuku z reproduktoru a do mikrofonu. Tento typ mobilu měl skvělý výkon i citlivost. Bez problému jsem telefonoval z Boubínského pralesa.

Komentář muzea: Mobil NOKIA HSN-5K byl sám o sobě obrovský. Vážil téměř 1,4 kg. Do kapsy byste si ho nedali. Nosil se za rukojeť jako taška. Jeho výhoda spočívala mimo jiné ve velmi vysoké hlasitosti zvuku při přepnutí do handsfree režimu. Podívejte se i na další exponáty z oboru telefonie od těchto autorů: domovní telefon (Miloslav Navrátil)kouzelné sluchátko (Milan Říha).