Autor: Milan Říha.

Rok výroby: 2018.

Informace od autora: Tuto věc jsem zhotovil pro radost z kutění. Na sluchátko ze starého telefonního přístroje je pomocí oboustranně lepící pásky připevněna destička z kartonu a na ni pružný kryt mobilu. Dotykáč je tak možné kdykoliv zacvaknout (i vyjmout). Zatím byl každý tímto zařízením překvapen. Funkce mobilu zůstávají nedotčeny, tzn. že můžete telefonovat a dělat, že máte pevnou linku. Tento nápad si "zahrál" v pořadu Rady ptáka Loskutáka dne 17. března 2018.

Komentář muzea: Stojí za to podívat se i na další exponáty z oboru telefonie od těchto autorů: domovní telefon (Miloslav Navrátil)kufřík na telefon (Josef Ledvina).