Autor: Jaroslav Šejstal.

Rok výroby: Neznámý.

Informace od autora: Zbožňuji domácí klobásy a párky. Sám si je připravuji a při větším množství se z mletí masa stává pěkná dřina. Stále jen točíte a točíte klikou. Proto došlo ke zhotovení tohoto přístroje. Klasický mlýnek (značky PORKERT) jsem doplnil pohonem, který sestává z třífázového elektromotoru a převodovky. Jelikož je potřeba zašpiněné části po práci umýt, jsou hřídele obou zařízení rozebíratelně propojeny pomocí "oříšku" (nástavce) ze sady nářadí.

Komentář muzea: Pan Šejstal si postavil také automatickou udírnu s dálkovým ovládáním. Pokusíme se ho přesvědčit, aby nám umožnil vše nafotit a napsat o tomto dalším jeho výrobku reportáž.

Názory čtenářů webu:

16. 09. 2018 - Předevčírem jsem opět navštívil pana Šejstala, který si během povídání o kutilství vzpomněl, že mlýnek má takovou sílu, že semele i zmrzlé maso. Ing. Milan Říha

13. 10. 2018 - Mlýnek si "zahrál" v pořadu Rady ptáka Loskutáka na TV NOVA. Ing. Milan Říha

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.