Autor: Pan Kopecký.

Rok výroby: 80. léta 20. století.

Popis: Dvanáctivoltové automobilové žárovky jsou zatmeleny do patic E27, které pocházejí ze žárovek na 220 V. Každá patice je dodatečně označena - ta vlevo má popis 12V / 35 W, ta vpravo 12V / 5W.

Komentář muzea: Autor si postavil chatu v oblasti, kde tehdy nebylo zavedeno síťové napětí. Aby mohl svítit, vybudoval hned vedle objektu malou větrnou elektrárnu a energii akumuloval do automobilové baterie. Z ní roztáhl rozvody po celé budově. Elektroinstalace však byla zhotovena tak, jako by očekával, že jednoho dne 220 V k dispozici bude. Vše udělal z komponentů pro síťové napětí. Proto vestavěl dvanáctivoltové žárovky do patic E27. (O chatě a větrné elektrárně jsme psali zde, video se žárovkami můžete zhlédnout zde.)