Autor: Josef Ledvina.

Rok výroby: 80. léta 20. století.

Informace od autora: "Při opravách autoelektriky máme někdy velkou spotřebu pojistek. Napadlo mě, že by v takových případech byl ideální jistič, který stačí (podobně jako doma) prostě ´nahodit´. Tak jsem ho na zkoušku k jedné spálené pojistce paralelně zapojil. Vše fungovalo bez problému. Dokonce mě pochválil jeden autoelektrikář, když si toto zařízení vypůjčil na opravu instalace u Tatry. Ušetřil prý spousty pojistek. Jako perličku musím uvést ještě jednu příhodu. Jednou mi před TK u Škodovky nesvítilo světlo. Autojistič byl po ruce, ležel na přístrojovce. Tak jsem ho zapojil a vozidlo prošlo bez problému."

Komentář muzea: Stavte se k nám do muzea, od letoška jsme otevřeli půjčovnu autojističů :-).

Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text doplňky do auta.