Autor: Vlastimil Matula.

Rok výroby: 1986.

Popis: Obě čelisti jsou vyrobeny z tvrdého dřeva a vpředu (z obou stran) spojeny pásky z ocelového plechu. Otočné čepy vznikly asi z hřebíků. Zařízení je univerzální - lze louskat lískové i vlašské ořechy. Pro menší plody slouží důlky a pro velké "zubatá" vybrání.

Komentář muzea: Tento louskáček byl zhotoven v předmětu dílny na ZŠ Polná. Žáci prý měli za úkol dokončit jej tak, aby se dal použít jako dárek k Vánocům. Autorova maminka, která nám tento exponát věnovala, vzpomínala, že děti konečně dělaly také něco jiného. Před tím tvořily jen ptačí budky. A mimochodem: děcka to nestihla a přinesla svoje výtvory až v lednu.

Podívejte se i na další louskáčky z naší sbírky. Jsou od těchto autorů: neznámý autor 1, neznámý autor 2.

Názory čtenářů webu: 23. 01. 2019Dnes jsem objevil další funkci tohoto výrobku. Skvěle funguje jako otvírací kleště na víčka PET-lahví. Milan Kutil Říha

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.