Ve čtvrtek 23. srpna 2018 uspořádala paní Zuzana Janů (u nás v Polné neúnavná, profesionální a nadšená organizátorka zájezdů za kulturou) další skvělou akci. Tentokrát jsme vyrazili na hru Pes baskervillský nastudovanou Jihočeským divadlem v otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Originální konstrukce hlediště (tím pádem jeviště v přírodě) nám přinesla nevšední zážitek. Pršet přestalo krátce před začátkem, po nočním nebi se honily mraky, sem tam vykoukl měsíc, blýskalo se, občas uhodil hrom - prostě skvělá strašidelná atmosféra patřící ke hře tohoto žánru. Nesmím zapomenout pochválit herce. Ti excelovali a zajímavostí je, že nepotřebovali žádné mikroporty - vše "umluvili", i když často hráli desítky metrů od nás diváků. Zpestřením byl divoký zajíc, který znenadání proběhl parkem. Moc jsme si to užili.

Text a foto: Milan Kutil Říha.