"Kterak Základní škola Polná sto let vzniku Československa slavila." V měsíci říjnu proběhlo k tomuto výročí několik akcí. Na chodbě školy byla nainstalovaná výstava prací žáků mapující významné události "osmičkových" roků. Návštěva expozice v místním muzeu připomněla činnost polenských legionářů za 1. světové války. Své znalosti z dějin si mohli žáci ověřit v soutěži ve školním časopise. Stoly ve školní jídelně zkrášlily červené, modré a bílé vázičky, ve kterých vykvetly státní vlajky. Zájezd do brněnského divadla Polárka nabídl představení "Prezidenti: cesta tam a zase". Vyvrcholením bylo shromáždění, na kterém zaznělo osm písní pojících se k významným výročím naší republiky v podání žáků 8. ročníku. K nim se připojil pouze pro tuto příležitost sestavený smíšený pěvecký učitelský sbor. Slavnostní oblečení dětí i dospělých zdobily trikolory nebo srdce v barvách naší vlajky.

Text: Jitka Říhová, foto: Milan Kutil Říha.