Autor: Jan Brádka.

Rok výroby: 1966-1968.

Popis: Exponát jsme získali od syna autora, který nám předal tyto informace: "Krosna byla vyrobena mým otcem nejspíše podle časopisu Lidé a země. Umožňovala uskutečňovat naše rodinné výlety se stanováním. Výrobek s podobnou funkcí nebyl na trhu. Konstrukce samotná je z duralových trubek, tehdy volně dostupných, které byly dle šablony nařezány a natvarovány. Dostupná byla na zapůjčení také sada preformovaných tlaček (svorek), kterou se slisováním na určitý čas jednotlivé části spojovaly laminátem. Popruhy a řemeny jsou z dosloužilého (rákosového) batohu. Nosnost byla v návodu garantována tuším na 50 kg. S tímto batohem s navázaným lodním pytlem jsem uskutečnil v létě 1973 přechod rumunských hor - Fagaraše a Retezatu."

Komentář muzea: Podívejte se i na další výrobek pana Brádky: diaprojektor.

Rozměry konstrukce jsou cca 40 x 40 x (výška) 71 cm.

Detail jednoho ze spojů.