Autor: Jiří Pech.

Rok výroby: Asi 1983.

Popis: Dva hliníkové profily jsou vzájemně spojeny v pravém úhlu. Delší rameno této sestavy je sklopné - díky montáži k základní desce tzv. klavírovým pantem. V profilech se posunují hliníkoví jezdci, na něž jsou pomocí ručně spájených konzol připevněna pravítka. Většinu dílů autor polepil černou elektrikářskou plastovou páskou.

Komentář muzea: Bylo by zajímavé zjistit, z čeho pocházejí ty hliníkové profily.

Názory čtenářů webu: 05. 10. 2020 - Jest tomu již pár let, co jsem Vám odprodal pár svých výrobků. Teď jsem na chalupě a čekám na beton, tak jsem měl chvíli čas podívat se na web Muzea kutilství. Procházev samolibě i své exponáty, narazil jsem tam na nejasnost volající po doplnění. U maskovacího rámu na fotografie není jasný původ duralových profilů. Pokud mi p. Alzheimer dovolí, vzpomínám si, že jsem v té době pracoval co servisní technik kopírek u Kancelářských strojů a denně jsem prohlížel přírůstky na našem podnikovém smetišti na Smíchově, ul. Kováků 1, Praha 5. Tamtéž dlužno hledati původ oněch profilů s jezdci - u sešrotované kopírky se tím pravděpodobně nastavovalo ohraničení formátu originálu. Jiří Pech.

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.

Rozměry exponátu jsou cca 370 x 310 mm.

Detail hliníkového profilu, jezdce a konzoly.