Autor: Neznámý.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Exponát nám věnoval pan Rudolf Hamák s tímto vyprávěním: "Nabíječku mi před lety dala sousedka, která prodávala dům a stěhovala se pryč. Přístroj prý vyrobili "kluci" (myšleno elektrikáři) v dílnách na "dolech" v Tušimicích, kde její manžel pracoval jako vysoce postavený vedoucí. Já jsem nabíječku používal pro "nakopnutí" hodně vybitých akumulátorů (před jejich připojením na moderní automatický aparát). Bohužel před nějakým časem shořel transformátor a došlo k rozloučení s touto věcičkou."

Komentář muzea: Podívejte se i na další podobná zařízení z naší sbírky. Do vyhledávacího políčka tohoto webu zadejte slovo nabíječka.

Rozměry: 210  x 120 x 140 (výška) mm.

Konstrukčně je nabíječka řešena pouze transformátorem a čtyřmi diodami KY 712 zapojenými v Graetzově můstku. Vpravo je vidět "spálený" transformátor.