Autor: Bohuslav Douša z Brd.

Rok výroby: 2015.

Informace od autora: Zařízení pojme až 13 hliníkových plechovek, pro něž jsou určeny slepé otvory vodorovného prkénka. (To jsem získal jako dárek od jednoho holandského nebo německého pivovaru při mém pracovním působení na Kanárských ostrovech. Sloužilo jako nosič piva.) Vlastní chlazení zajišťuje trychtýř, do něhož se nasype ledová tříšť (popř. nalije studená voda). Měděná trubka s otvory (umístěná nad výše popsaným prkénkem) pak zabezpečuje pozvolné kapání "chladícího média" na plechovky.

Komentář muzea: Nejedná se o příliš starý exponát, tuto věc ale musíme ve sbírce mít.

Rozměry: připravujeme.

Snímek zařízení naplněného plechovkami. (Foto: Bohuslav Douša z Brd.)