Autor: Neznámý.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Autor zhotovil překližkovou krabičku a polepil ji koženkou s hrubším typem povrchu. Nad elektronikou uvnitř zaplesá srdce každého ctitele nostalgických součástek - plochá feritová tyčková anténa, plastový ladící otočný kondenzátor, hrníčkové dolaďovací kondenzátory, nf transformátory, germaniové tranzistory. Napájení zajišťovaly dvě ploché baterie 4,5 V. K zapnutí sloužil amatérsky vytvořený vypínač. Rukojeť je z plexiskla, knoflíky a mřížka pocházejí z profesionálně vyráběného rádia. Rozměry přístroje jsou: cca 20 x 6,5 x (výška) 16,5 cm.

Komentář muzea: Pokud si chcete prohlédnout i další podobné přístroje z naší sbírky, zadejte do vyhledávací políčka tohoto webu slovo přijímač.

Názory čtenářů webu: 23. 01. 2021 - Vše z tohoto webu zveřejňuji také na svém facebookovém profilu a profilu Muzea kutilství, kam přicházejí rychlé reakce čtenářů. Dva z nich mi napsali, že mřížka i knoflíky jsou z přijímače TESLA Tenor 426A. Milan Kutil Říha

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.

multimetrmultimetrmultimetr