Autor: Neznámý.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: Cívka ze stykače VSk 25 (220 V / 50 Hz / 2700 závitů drátem o průměru 0,224 mm) je opatřena jádrem z transformátorových plechů EI62 (plechy I chybí) a umístěna na desku z pertinaxu. Celek kryje krabička o průměru 82 mm a výšce 52 mm. Autor ji zhotovil ze silonu na soustruhu. K napájení slouží dvoulinka se síťovou zástrčkou.

Komentář muzea: Není jisté, že se jedná o demagnetizační cívku. Napište nám, co si o tomto výrobku myslíte.

Názory čtenářů webu: 05. 03. 2021 - "Řekl bych, že ty plechy jako jádro jsou původní z toho stykače. Demagnetizér to mohl být.", "Buď je to ta odmagnetovačka a nebo s tím sbíral piliny v dílně." Z facebookového profilu Muzea kutilství přepsal názory čtenářů Milan Kutil Říha.

21. 03. 2021 - Na fecebookovém profilu se objevily tyto další názory: "Pokus o magnetoterapii", "Odmagnetovač obrazovek, autor prý opravoval televizory", "Magnetický stoleček k vrtačce". Milan Kutil Říha

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.

multimetrmultimetrmultimetr