Autor: Ing. Antonín Vajčner.

Rok výroby: 1980.

Informace od autora: "V roce 1980 (a mnohde i později) bylo ještě mnoho domů připojeno na napětí 120 V. Protože mnoho spotřebičů vyžadovalo napětí 220 V, řešili to lidé pomocí transformátorů, jejichž výstup někdy připojovali i k odděleným zásuvkám ve zdi. Pro rychlé odlišení stavu napětí v zásuvkách byl postaven tento jednoduchý přístroj. Mikroampérmetr Metra MP40 je přímo spojen s upravenou síťovou zástrčkou. Žádná další krabička není potřeba. U hodnot obou napětí jsou ještě vyznačeny toleranční meze. Rozměry: 60 x 40 x 45 mm."

Komentář muzea: Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky. Do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text voltmetr.