Autor: Pavel Sochor.

Rok výroby: Neznámý.

Popis: V přístroji jsou použity např. tyto součástky: logické IO D147D, MH5400S, MH5442, MH5490, MH74193, MH74S287, MH7489, MH8400, UCY7486, zobrazovače LQ425, relé LUN 2621.1, stabilizátor napětí MA7805, přepínače Izostat atd. Krabička je vyfrézována z pertinaxu a nalakována. Na dno autor nalepil převodní tabulku číslo / čas.

Komentář muzea: Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text fotokomora.

Názory čtenářů webu:  08. 02. 2024 - Podařilo se nám zjistit další informace k tomuto přístroji: Hodiny sloužily pro aditivní způsob expozice, to je osvit přes modrý, zelený a červený filtr. Při subtraktivním míchání barev se filtry vkládaly do zvětšovacího přístroje a stačil jeden osvit. Navolit lze 5 různých kombinací. Tabulka pro opravy filtrace byla v exp. č. S tím se dobře pracovalo. Při stlačeném tlačítku vlevo se zapisovalo exp. č. pro modrou, zelenou a červenou. Milan Kutil Říha

Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.