Autor: Nemáme souhlas se zveřejněním jména.

Rok výroby: 1976.

Popis: Tento přístroj kóduje písmena nebo jiné znaky do Morseovy abecedy. Po stisku tlačítka se na výstupním konektoru objeví signál, který lze přenášet po elektrickém vedení. Navíc je možné zapnout tzv. hlasitý poslech, k čemuž je vestavěno sluchátko z telefonního přístroje. Ve vrchním hliníkovém panelu autor ručně a velmi precizně vypiloval 50 obdélníkových otvorů, jimiž procházejí dotykové části mikrospínačů tvořících klávesnici. Autorem "elektroniky" je František Andrlík (OK1DLP), který schéma uveřejnil v časopise Amatérské rádio někdy kolem roku 1975. Autor přístroje, pan Hendrych, byl náruživým radioamatérem se značkou OK1FLA.

Komentář muzea: Až se vrátí éra Morseovky, budete s tímto přístrojem ihned připraveni vysílat.

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.

morseovaklavesnice