Autor: Josef Solař.

Rok výroby: 1975-1978.

Informace od autora: Varhany vznikaly postupně dle různých návodů v Amatérském rádiu a hlavně v knize Elektronické hudební nástroje. Klávesy byly zhotoveny z texgumoidu, spínací doteky z relátek. Varhany mají hlasové rejstříky, obvody vibrata a tremola. Původně byl součástí i nožní pedál pro regulaci hlasitosti. Pro praktické použití by bylo potřeba obvody znovu naladit a seřídit spínání.

Komentář muzea: Podívejte se i na další amatérské elektronické varhany těchto autorů: Miloslav Nekola st., Zdeněk Šimek.

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.