Autor: Jaroslav Martínek.

Rok výroby: 1986.

Informace od autora: Zařízení je vyrobeno podle originálu KOMEXTHERM. Spínací hodiny se mi podařilo sehnat za 100,- Kčs na autoburze (nové stály pětistovku). Další součástky jsem si "vypůjčil" v SONP, s.p.  Kladno. Vše bylo původně nainstalováno do krabice na chléb, která se dala pořídit za 10,- Kčs v bazaru. Její spodní díl však bylo nutné časem předělat, proto jsem z plechu vyrobil nový. Červené plastové víko však zůstalo a je na něm trubičkovým perem ručně namalovaný graf. Přístroj mi pracoval až do dneška (03. 03. 2011). Stále mám na domě venkovní čidlo.

Komentář muzea: Podívejte se i na další amatérské výrobky týkající se vytápění: spínací hodiny pro bojler (autor Jan Hlinák), termostat (neznámý autor).

Názory čtenářů webu: Zatím nemáme žádné příspěvky. Zašlete nám své názory, připomínky, náměty, poznatky nebo informace k tomuto exponátu. Po vzájemném odsouhlasení textu vše rádi zveřejníme.

programatortopeni