Pustil jsem se do moderních forem kutilství a pořídil si aplikaci Copilot (umělou inteligenci od Microsoftu). Mé počáteční pokusy s touto "hračkou" samozřejmě spočívají ve zjišťování, jak se s ní pracuje. Zde jsou první výsledky, tj. odpovědi k těmto úkolům:

1) Nakresli obrázek kutila

Je zajímavé, že obrázek jakési kočičky, snad kutilky, vznikl v textovém editoru. Vzpomínáte, jak jsme takto na počítačích malovali v 80. letech 20. století?

2) Nakresli obrázek ruční vrtačky

Podívejte se, co vzniklo.

3) Napiš esej na téma kutilství

Za pár vteřin vznikl text, který si můžete přečíst zde. Nejedná se sice o nic objevného, ale je to vlastně pěkný popis tématu, který bych jako "nepsavec" tvořil a následně cizeloval desítky minut. Co mě však potěšilo, je skutečnost, že jedním z citovaných zdrojů (2) je web Muzea kutilství.