Shromažďuji kutilskou literaturu vydanou do roku 1989. Nedávno jsem si pořídil svázané časopisy RADIOAMATÉR - ročník 1927. První číslo (světe, div se) vyšlo již v roce 1922, tedy o rok dříve, než 18. května 1923 zahájil vysílání československý Radiojournal. Je to kouzelné čtení. Najdete zde např. prohlášení jistého pana Machatého, že porušil patenty, nebo pozvánku na jarní radiotrh, kde "... bude exposice přístrojů pro bezdrátové přenášení obrazu systémem Carolus-Telefunken. Bude to vůbec po prvé, kdy naše obecenstvo bude moci shlédnout vynález, který snad přivodí ještě větší technickou revoluci než akustické radio ... ". Rovněž mě zaujaly spousty návodů na výrobu přijímačů a jiné technické informace. Třeba to, že konektor Jack (džek) znali již naši dědové.

Text: Milan Kutil Říha.