Autor: Milan Říha.

Rok výroby: 70. léta 20. století.

Informace od autora: Jedná se o časový spínač, který jsem vyrobil mamince, aby nemusela sledovat hodiny při velkém prádle. Měli jsme totiž tu nejlevnější pračku MINI ROMO bez možnosti nastavit dobu praní. Mým nejoblíbenějším klukovským rajónem tehdy bylo smetiště, tudíž všechny součástky a materiály (mechanický časový spínač, zásuvka, knoflík, kabel, vidlice, novodurové desky atd.) nepocházejí z obchodu, ale z tohoto "ráje", odkud jsem se většinou navracel pěkně ušpiněný. Pračka však měla vlastní topné těleso, a tak často sloužila k ohřevu vody pro koupání. V našem paneláku totiž netekla teplá voda každý den.

Rozměry: cca 130 x 48 x 198 mm.

Komentář muzea: Přístroj si "zahrál" v tomto videu (YouTube).

Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text hodiny.