Autor: Daniel Masopust.

Rok výroby: 1976.

Informace od autora: Dýhovanou skříňku zhotovil profesionální truhlář - spodní překližka má původ v boskovické továrně na nábytek. Hlavním prvkem přístroje je zkrácená (uříznutá) stará klávesnice z klavíru. Každá klapka má pérka ze starého relátka. Přívodní barevné drátky pocházejí z telefonního kabelu. Svazky kablíků byly zprvu odstíněny alobalem, jehož vyšší odpor mi však vadil, tak došlo k omotání měděným drátem. Některá schémátka vymyslela moje maličkost (často docházelo ke zjištění, že podle nich zhotovené desky nesplňují mé představy a tak skončily ve šrotu), jiná jsou z časopisů. Věnuji do muzea i knihu s kompletní el. dokumentací. Součástky pocházejí zejména z pražské prodejny v Žitné ulici nebo z obchodu naproti Bílé labuti. Na varhany jsem hrál cca 10 let převážně doma nebo "ve sboru". Stavba mi trvala 4 roky před svatbou a 1 rok po svatbě. K přístroji přinálěží i reproduktorové skříně mé vlastní výroby (na dřevěné desky natřené chemoprénem jsem po jeho zavadnutí pokládal dýhu a náledně ji přežehloval) a zesilovač, který do dneška používám ke gramofonu.

Rozměry: cca 1125 x 560 x 190 mm, klávesy jsou cca 760 mm od země.

Komentář muzea: O přístroji jsme již v minulosti psali zde. Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text varhany.