Autor: Štěpán Diviak.

Rok výroby: Před rokem 1989.

Popis: Autor použil dřevo (překližku a prkénka) a celek nalakoval. Mechanismus je kovový. Je-li zásobník naplněn cigaretami, skloněním ptáčka vyjede šuflátko s jedním "cígem", které se uchytí v zobáčku a je po návratu ptáčka do výchozí polohy připraveno k nabídnutí.

Rozměry: cca 110 x 190 x 110 mm.

Komentář muzea: Tímto kouzlem jste jistě ohromili každou návštěvu. Těžko říci, zda se jedná o matérský výrobek. Kuriozitka byla mězi věcmi, které ze dřeva zhotovoval pan Diviak, tudíž by se i v tomto případě mohlo jednat o jeho vlastní dílo (i když třeba vytvořené podle nějakého originálu).

Podívejte se i na další podobné výrobky z naší sbírky, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte text cigareta.

A zde je video (YouTube) s tímto exponátem.