Autor: Josef Ledvina.

Rok výroby: Před rokem 1989.

Popis: Těleso autor zhotovil z duralové trubky, jejíž dolejší část zaslepil víčkem opatřeným tryskou se snadno vyměnitelnou pryžovou hadičkou. Touto sestavou prochází hrot z ocelového drátu spojený s vnitřním táhlem doplněným pružinou, aretací a dřevěným tlačítkem. Po stisku zůstane mechanismus zajištěn ve spodní poloze. Po zmáčknutí aretační páčky dojde k rychlému vytažení hrotu a "odsátí" cínu.

Rozměry: průměr cca 25 mm, délka cca 200 mm.

Komentář muzea: Podívejte se i na další výrobky z naší sbírky určené k pájení, do vyhledávacího pole tohoto webu zadejte slovo páječka.